her sey gorundugu gibi degil nedir ?

her sey gorundugu gibi degil

 1. tum genellemelerin yanlış olmasını bir tarafa bırakırsak, genellikle olmuş bir olayda suclu tarafın diğer tarafın sinirlerini dizginlemesi icin kullanılan soz obeğidir.

  aklıma da bir fıkra getirtti şansınıza;

  şimdi adamın karısı yeni bir işe girmiş, işe girdikten sonra kocasına yatlar katlar bir suru şey almaya lukse, paraya boğmaya başlamış, tabi adam şaşkın, acaba karım beni aldatıyormu şeklinde yollu duşuncelere atıvermiş kendini. tabi ici icini yiyor hemen yapmış bir plan demiş ki karısına ben yurtdışına cıkıyorum bi hafta yokum, neyse toplamış eşyalarını cıkmış evden atlamış bir taksiye biraz dolaştırdıktan sonra demiş şimdi bize gideceğiz sende geleceksin, karım beni aldatıyorsa şahit olacaksın buna. taksici kabul etmiş, gitmişler eve, o da ne! karısıyla başka bi adam yatakta.
  kadın hemen kalkmış kocacığım her şey gorunduğu gibi değil izah edeyim izin ver demiş, başlamış anlatmaya, sana aldığım saat varya sana aldığım kat varya sana aldığım yat varya hepsini bu adam aldı, bizim icin demiş. adam şaşkın tabi bakmış taksiciye ne yapayım diye taksici demişki ort ort adamın ustunu ort uşumesin.
  (16/7/2010 16:44, sngl)

 2. durumu kurtarmaya calışma laflarından biridir. laf aramızda genelde yalandır (u: swh)
  (16/7/2010 16:48, mutlu olmak ya da olmamak)

 3. her şey in(u: her şey burda ozel isimdir dikkatinizi cekerim), mevlana nın "ya gorunduğun gibi ol ya da olduğun gibi gorun" sozune muhalif olduğu durumlardandır.
  (4/11/2010 20:29, disardan cikan adam)

 4. (bkz: paralel evren)
  (bkz: aslında bir ruyadayız)
  (bkz: lost)
  (bkz: fringe)
  (bkz: the others)
  (bkz: the sixth sense )
  (5/11/2010 00:33, cehennemmelegi)